Dziś jest sobota, 23.03.2019, imieniny Oktawiana, Pelagii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Dziadowice-Folwark » Aktualności » Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

W niedzielne popołudnie 21.05.2017 roku na skwerze przy świetlicy wiejskiej w Dziadowicach- Folwark świętowaliśmy nadchodzący Dzień Dziecka. Festyn Rodzinny odbył się po raz siódmy i jak co roku było gwarno i wesoło. Swoją obecnością imprezę uświetnili: Wójt Gminy Malanów Pan Sławomir Prentczyński z małżonką, Prezes Banku Spółdzielczego w Malanowie Pan Jan Tygielski z małżonką, Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Dziadowicach z Panią Renatą Bińkowską - Dyrektor Szkoły na czele, Panie przedszkolanki z zamiejscowego oddziału przedszkolnego w Dziadowicach, Radna Powiatowa Pani Zofia Gruszczyńska. 

Zabawa rozpoczęła się występami wokalno-artystycznymi dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola z Dziadowic. Tegoroczną nowością festynu były prace kreatywno-plastyczne przy zdobieniu lukrem i ozdobami cukierniczymi wcześniej upieczonych ciasteczek. Dekorowane łakocie dzieci pakowały w celofan i wstążkę przygotowując upominek dla mam z okazji nadchodzącego święta Mam.

Dużą popularnością cieszyły się jak co roku zawody sportowe przygotowane i przeprowadzone prze OSiR z Malanowa. Konkurencje odbywały się w dwóch grupach wiekowych, na najlepszych w poszczególnych konkurencjach czekały puchary ufundowane przez OSiR oraz nagrody od Folwarczan i sponsorów.

Dzieci podczas festynu bawiły się z ogromną maskotką - Myszką Miki i klaunami, było malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych, wspólne zabawy przy muzyce i konkurencje grupowe. Dla wszystkich dzieci na placu stanął dmuchany plac zabaw oraz mega samochód- zjeżdżalnia niewątpliwa atrakcja festynu. Po szaleństwach na powietrzu dzieci otrzymały poczęstunek- hot-dogi, popcorn, pączki, soczki i ciasteczka. Rodzice kosztowali domowych wypieków oraz pieczonej kiełbaski i kaszanki z grilla, był również chleb wiejski ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Przyszedł czas na podziękowania - dla naszych wiernych darczyńców, dzięki którym festyn nabrał blasku i mógł odbyć się w takiej formie. Dziękujemy :

Państwu Ogrodowczykom, Kubackim, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Malanowie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Malanowa, Firmie Sun Garden i OSiR z Malanowa za zorganizowanie zawodów sportowych. 

Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka był współfinansowany przez Gminę Malanów  w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi, Stowarzyszenie, i  Fundusz Sołecki.

Serdeczne podziękowania dla mieszkańców, którzy włączyli się do prac organizacyjnych festynu.

 Sołtys

Bożena Kołek


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności