Dziś jest poniedziałek, 21.09.2020, imieniny Jonasza, Mateusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Dziadowice-Folwark » Aktualności » PUDEŁKA ŻYCIA GOTOWE DO ODBIORU

PUDEŁKA ŻYCIA GOTOWE DO ODBIORU

PUDEŁKA ŻYCIA GOTOWE DO ODBIORU

 

Mieszkańcy gminy Malanów, którzy ukończyli 60. rok życia, są niepełnosprawni lub przewlekle chorzy mogą już odebrać Pudełko Życia. Aby je otrzymać należy zgłosić się do swojego sołtysa. Dla mieszkańców Malanowa dodatkowe punkty odbioru to Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Przychodnia Lekarska.

Pudełko Życia to pojemnik zawierający kartę informacyjną, pomocną przy ewentualnej wizycie służb ratunkowych, kiedy pacjent jest nieprzytomny lub nie można z nim nawiązać kontaktu. Pierwszą część karty wypełnia posiadacz Pudełka. Należy umieścić tam nazwiska i telefony kontaktowe do osób, które należy powiadomić lub którym przekazać klucze czy zwierzęta. Kolejna część jest wypełniana przez lekarza rodzinnego. Znajdą się tam informacje o chorobach, przyjmowanych lekach, przebytych operacjach. Pudełko należy przechowywać w lodówce, a na niej umieścić specjalną naklejkę. Lodówka jest miejscem, które bardzo łatwo zlokalizować w domach i dzięki temu w krótkim czasie służby medyczne mogą uzyskać pełną wiedzę na temat zdrowia pacjenta.

Pudełka Życia są częścią projektu „Na Folwarku zdrowo i bezpiecznie”, realizowanego przez Stowarzyszenie Folwarczanie we współpracy z Turkowską Unią Rozwoju. Stowarzyszenie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję rozprowadzenia Pudełek Życia: Paniom i Panom Sołtysom, Pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Paniom Pielęgniarkom z Przychodni Lekarskiej w Malanowie. Mamy nadzieję, że dzięki Pudełkom Życia mieszkańcy naszej gminy poczują się bezpieczniej.

 

Bożena Kołek

Stowarzyszenie Folwarczanie

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności