Dziś jest poniedziałek, 21.09.2020, imieniny Jonasza, Mateusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Dziadowice-Folwark » Aktualności » Sołectwo Dziadowice Folwark na konkursie „Jeden dzień w sołectwie”

Sołectwo Dziadowice Folwark na konkursie „Jeden dzień w sołectwie”

Sołectwo Dziadowice Folwark na konkursie „Jeden dzień w sołectwie”

 

10 października 2017 r. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się II etap i zarazem finał konkursu „Jeden dzień w sołectwie – przyroda, kultura i tradycja”, którego organizatorami byli Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do konkursu przystąpiło 78 sołectw z terenu całej Wielkopolski. W pierwszym etapie każde sołectwo miało przygotować projekt aktywnego spędzenia jednego dnia w swoim sołectwie lub jego najbliższej okolicy. Dziadowice Folwark wystąpiło z projektem „Na Folwarku – na rowerze – na zdrowie”, będącym propozycją wycieczek rowerowych. Do drugiego etapu przeszło 30 sołectw. Etap ten polegał na przygotowaniu tradycyjnej potrawy w formie drugiego dania na ciepło. Nasze sołectwo przygotowało kluski żelaźnioki z pieczoną kaczką i buraczkami oraz zupę dyniową w wersji na ostro.

Jury w składzie: Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Roman Dawid Tauber – kanclerz Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Lech Drożdżyński i Mateusz Kołodziejczak z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu zdecydowało o przyznaniu Folwarczanom wyróżnienia. W finałowych zmaganiach reprezentację Dziadowic Folwarku aktywnie wspierał wójt Sławomir Prentczyński.

B.K.

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności